Reklama

 

Ogłoszenia motoryzacyjne - jaki samochód wybrać dla rodziców z dziećmi?

26 kwiecień 2021
Autor 
jaki samochód wybrać dla rodziców z dziećmi?

Samochód dla rodziny powinien odpowiadać na szczególne potrzeby rodziców i dzieci. Duża rodzina powinna podróżować komfortowo zarówno na krótkich, jak i długich trasach. Dodatkowo auto powinno być ekonomiczne, zwłaszcza gdy codziennie służy jako główny środek transportu. Sprawdź, jak wybrać samochód dla rodziny, by nie żałować. Na co zwrócić uwagę w ogłoszeniach motoryzacyjnych?

1. Bezpieczeństwo jazdy

2. Niskie zużycie paliwa

3. Miejsce na foteliki dziecięce

4. Duży bagażnik

5. Samochody używane dla rodzin - podsumowanie: na co zwrócić uwagę?

Duża rodzina to duże potrzeby. Rodzice z dziećmi nie są w stanie podróżować bezpiecznie i komfortowo w małym, dwudrzwiowym aucie miejskim, dlatego potrzebują większego pojazdu, który pomieści wygodnie wszystkich pasażerów. Jak wybrać samochód dla rodziny? Na co zwrócić uwagę, gdy przegląda się ogłoszenia motoryzacyjne o sprzedaży dużych aut?

Bezpieczeństwo jazdy

Dla rodziny z dziećmi szczególnie ważne jest bezpieczeństwo jazdy. Samochód powinien dobrze wypadać w testach zderzeniowych, by w razie wypadku w jak najmniejszym stopniu narażać pasażerów na uszczerbek na zdrowiu. Bezpieczeństwo jest ważne również w kontekście zabezpieczeń przed dziećmi. Tylne drzwi powinny posiadać blokadę, która uniemożliwia przypadkowe otwarcie drzwi w czasie jazdy przez dziecko siedzące w foteliku. Co ważne, kupno auta po wypadku jest złym rozwiązaniem dla rodziny. Powypadkowy pojazd zapewnia często niewystarczającą ochronę w razie kolejnego zderzenia i zwiększa ryzyko, że obrażenia pasażerów będą o wiele poważniejsze. Warto w tym celu przed podjęciem pochopnej decyzji dobrze sprawdzić pojazd przed zakupem w warsztacie, ASO lub zlecić to fachowcom.

Niskie zużycie paliwa

Rodzinny budżet jest narażony na szereg dużych wydatków. Z tego względu, przeglądając ogłoszenia motoryzacyjne, powinno się poszukiwać pośród nich samochodu, który jest ekonomiczny. Niedrogie auto niekoniecznie jest najlepszym wyborem, jeśli chce się zaoszczędzić. Często znacznie lepiej jest kupić nieco droższy pojazd, który zużywa mniej paliwa. W zależności od sposobu użycia auta, powinno się zwrócić szczególną uwagę na spalanie w mieście lub w trasie. Im niższe będzie zużycie paliwa, tym tańsza będzie jazda, a co za tym idzie - rodzina więcej zaoszczędzi. Równie ważne jest przyjrzenie się rodzajowi paliwa. Pojazdy z instalacją gazową są najtańsze w użyciu. Jednocześnie instalacja LPG może negatywnie wpływać na żywotność silnika, dlatego ten wybór powinno się dobrze przemyśleć. Szukając auta z określonym zużyciem paliwa można skorzystać ze strony turbobryka.pl gdzie jest możliwość wyszukania interesującego nas modelu po parametrach technicznych np. średnim zużyciu paliwa i/lub pojemności bagażnika. W tym celu wystarczy przejść do opcji "Dane techniczne" i wpisać ważne dla nas kryteria.

Miejsce na foteliki dziecięce

Dzieci do ukończenia 12. roku życia lub osiągnięcia 150 cm wzrostu powinny być przewożone w fotelikach samochodowych. Młodsze dzieci muszą korzystać z fotelików nosidełek, natomiast najstarsze mogą jeździć nawet na niedrogich podkładkach. W samochodzie dla rodzinny obowiązkowo powinno znaleźć się miejsce do zamontowania fotelika chroniącego dziecko w razie wypadku. Dobrym wyborem jest auto, w którym znajduje się baza Isofix. Dzięki niej montaż i demontaż siedziska jest szybki i prosty. Baza umożliwia wpinanie fotelika "na klik" i jednocześnie zabezpiecza przed nieprawidłowym ustawieniem siedzenia. Źle zamontowany fotelik nie stanowi zatem zagrożenia dla małego pasażera. Jeśli w samochodzie przewozi się więcej niż dwoje dzieci, powinno się sprawdzić, czy w pojeździe umieści się wszystkie niezbędne siedziska. Co prawda, trzecie dziecko na tylnej kanapie może być zgodnie z prawem przewożone bez fotelika na środkowym siedzeniu, jednak takie rozwiązanie to ostateczność.

Duży bagażnik

W rodzinnym samochodzie powinno być dużo miejsca do przewożenia rzeczy. Bagażnik powinien pomieścić zarówno duże zakupy, jak i liczne pakunki w czasie wakacyjnych wyjazdów. Zwykle rodzinom poleca się pojazdy typu kombi, które mają najbardziej pojemny bagażnik. Jednak ostatnio coraz większą popularnością cieszą się SUV-y, które również oferują zadowalającą ilość miejsca w środku i dysponują pojemnymi bagażnikami, czasem dorównując nawet wersjom kombii. Niektóre modele np. KIA Sportage pod deską bagażnika mają dodatkową przestrzeń ładunkową, która pomieści oprócz koła zapasowego również część bagaży. Jeśli to będzie za mało, to w przypadku najwiekszych rodzin zawsze jest możliwość zamontowania dodatkowego bagażnika dachowego. Pojemność bagażnika w aucie mierzy się w litrach. Naprawdę pojemne modele aut mieszczą ponad 500 litrów ładunku, a rekordziści np. Skoda Superb kombii oferują nawet ponad 600l pojemności.

Samochody używane dla rodzin - podsumowanie: na co zwrócić uwagę?

Sprzedaż auta jest znacznie prostsza niż jego zakup, dlatego do kupna samochodu dla rodziny powinno się starannie przygotować. Przede wszystkim powinno się dokładnie zapoznać z treścią ogłoszenia motoryzacyjnego, po to by zadać sprzedawcy konkretne pytania. Równie ważne jest umówienie się na oględziny pojazdu - nigdy nie powinno się kupować auta w ciemno jedynie na podstawie treści oferty zamieszczonej na portalu ogłoszeniowym. Podczas oględzin koniecznie trzeba przejechać się autem, żeby sprawdzić czy podczas jazdy nic nie stuka i czy zachowanie auta na drodze nie odbiega od normy. W przypadku dziwnych hałasów w trakcie jazdy lub innych nieprawidłowości np. znoszenie auta w jedną ze stron, oznaczać to może niesprawność pojazdu.

Przy zakupie samochodu rodzinnego powinno się pamiętać również o sprawdzeniu historii pojazdu. Zakup kradzionego egzemplarza może prowadzić do sporych problemów, nawet gdy nabyło się auto w dobrej wierze. Historię pojazdu sprawdza się za darmo na podstawie numeru VIN, daty pierwszej rejestracji oraz numeru rejestracyjnego, który powinien udostępnić sprzedawca na prośbę kupującego. Bezpłatne sprawdzenie historii pojazdu dostępne jest na stronie https://historiapojazdu.gov.pl/

Równie ważnym krokiem jest przyjrzenie się stanowi karoserii, która zwłaszcza w niektórych modelach jest narażona na szybką korozję. Ślady rdzy na nadprożach i nadkolach to znak, że auto niedługo będzie wymagało sporych nakładów finansowych na naprawę. Ponadto powinno się wybierać wyłącznie samochody używane z ważnym przeglądem technicznym. Brak przeglądu w przypadku auta dla rodziny może negatywnie wpływać na bezpieczeństwo jazdy, nie wspominając o problemach z ewentualnym odszkodowaniem od ubezpieczyciela w przypadku kolizji.

Reklama

 

Polecane

Najnowsze porady eksperta

 • Wosk samochodowy - co warto wiedzieć na jego temat?
  • piątek, 30 kwiecień 2021

  Miłośnicy auto detailingu szczególną wagę przywiązują do stanu karoserii, a dokładniej lakieru. To pierwsza rzecz, która rzuca się w oczy gdy spojrzymy na pojazd. Niestety, niezabezpieczony lakier jest bardzo podatny na uszkodzenia mechaniczne, a także wpływ warunków atmosferycznych. W wyniku działania niekorzystnych czynników powstają nieestetycznie wyglądające przebarwienia i plamy. W jaki sposób temu zapobiec? Wosk do lakieru samochodowego tworzy ochronną warstwę, która skutecznie zabezpiecza karoserię. Co warto o nim wiedzieć?

  Czytaj więcej
 • Jak sfinansować zakup BMW X6? Poznaj dostępne opcje!
  • środa, 28 kwiecień 2021

  Samochody BMW zaliczają się do segmentu luksusowych aut, które wyróżniają się niezawodnością oraz doskonałymi osiągami. Są chętnie wybierane przez wymagających kierowców, dla których komfort jazdy i bezpieczeństwo odgrywają najważniejszą rolę. Takie doznania podczas prowadzenia zapewnia BMW X6, co przekłada się na jego dość wysoką cenę. Podpowiadamy więc, w jaki sposób możesz sfinansować zakup nowego auta.

  Czytaj więcej
 • Nowe etykiety na opony. Jak wywiązać się z nowego obowiązku?
  • wtorek, 27 kwiecień 2021

  W hurtowniach i sklepach internetowych z oponami trwa wzmożona praca nad dostosowaniem etykiet opon do nowych zasad. Odpowiednie przygotowanie do wejścia w życie nowego rozporządzenia pozwala uniknąć kar i stresu, wynikającego z niewywiązania się z nowego obowiązku. Nowe rozporządzenie Unii Europejskiej dotyczące nowego sposobu etykietowania opon wchodzi w życie 1 maja 2021 r. Od tego dnia sprzedawcy mają obowiązek oznaczania opon zgodnie z nowymi zasadami.

  Czytaj więcej
 • Ogłoszenia motoryzacyjne - jaki samochód wybrać dla rodziców z dziećmi?
  • poniedziałek, 26 kwiecień 2021

  Samochód dla rodziny powinien odpowiadać na szczególne potrzeby rodziców i dzieci. Duża rodzina powinna podróżować komfortowo zarówno na krótkich, jak i długich trasach. Dodatkowo auto powinno być ekonomiczne, zwłaszcza gdy codziennie służy jako główny środek transportu. Sprawdź, jak wybrać samochód dla rodziny, by nie żałować. Na co zwrócić uwagę w ogłoszeniach motoryzacyjnych?

  Czytaj więcej

News

 • Elektryczne pojazdy dla dorosłych, czyli ekologiczne rozwiązanie dla firm i nie tylko
  • czwartek, 29 kwiecień 2021

  Ludzkość w XXI wieku uzależniona jest od elektryczności i każdy powinien zdawać sobie z tego sprawę. Zostaliśmy tak przyzwyczajeni do obecności wielu fantastycznych narzędzi, które uznajemy dziś za normalność (np. pralki, telefony lub domowe akcesoria AGD), że nie wyobrażamy sobie bez nich życia. Warto jednak zauważyć, że technologia nie zatrzymała się wcale na tym poziomie i cały czas brnie do przodu. Coś, co kilka lat temu było szczytem marzeń naszych rodziców, dziś jest na wyciągnięcie ręki. Potrzebujesz przykładu?

  Czytaj więcej
 • Powerbanki - współczesne gadżety idealne do celów reklamy
  • środa, 21 kwiecień 2021

  Gadżety z logo firmy to doskonały sposób na reklamę. Poszukując idealnego rozwiązania w tej kwestii, warto zwrócić uwagę na gadżety elektroniczne. Wśród nich znajdują się cieszące się obecnie bardzo dużą popularnością powerbanki. Wręczając taki użyteczny sprzęt w prezencie możemy zapewnić naszej firmie duże korzyści.

  Czytaj więcej
 • Wypożyczalnia aut premium – poznaj znaczenie komfortu
  • wtorek, 20 kwiecień 2021

  Twoje auto trafiło do warsztatu lub lakiernika i przez najbliższe tygodnie zostajesz bez osobistego środka transportu? Nie każdy z nas może pozwolić sobie na taką sytuację. Jeśli często podróżujesz ze względu na specyfikę zawodu lub stylu życia, potrzebujesz samochodu na już. Pojawia się jednak aspekt związany z klasą pojazdu i Twoimi indywidualnymi oczekiwaniami.

  Czytaj więcej
 • Mutlu - nowość na polskim rynku akumulatorów!
  • środa, 31 marzec 2021

  Na rynku akumulatorów turecka firma Mutlu posiada duże doświadczenie w sprzedaży, gwarantując tym samym ich niezawodność. Akumulatory stosowane są na tzw. pierwsze wyposażenie samochodów takich marek jak: Honda, Mercedes, Opel, Hyundai, Toyota, Ford, Renault, a także u innych znanych producentów. Marka oferuje duży asortyment akumulatorów Mutlu, aby każdy mógł dobrać odpowiedni akumulator do swojego auta. To najnowocześniejsze bezobsługowe akumulatory rozruchowe o doskonałej wydajności, oparte na najnowszej technologii AGM –VRLA do samochodów z systemem Start Stop oraz SFB z wydłużonym cyklem życia do samochodów z dużym zapotrzebowaniem energetycznym. Niskie samorozładowanie, wysoka odporność na korozję, solidna i niezawodna obudowa z ochroną przed…

  Czytaj więcej

Nowości na rynku akumulatorów

 • Akumulatory Bosch EFB do Start-Stop
  • wtorek, 03 październik 2017

  Akumulatory Bosch EFB do Start-Stop - pełna moc we wszystkich modelach rynkowych. Technologia Bosch S5 EFB (Enhanced Flooded Battery) firmy Bosch wypełnia lukę istniejącą między tradycyjnymi akumulatorami rozruchowymi a technologią S6 AGM. Wydajność akumulatorów w tej technologii sprawdza się przy zastosowaniu w samochodach z systemami Start/Stop. Wysoka odporność na pracę cykliczną zapewnia odpowiednie rezerwy mocy przy ponownym rozruchu pojazdu. Wysokie natężenie prądu spełnia także wymagania pojazdów z dużą ilością elektrycznych odbiorników energii.

  Odsłony: 4038 Czytaj więcej
 • Wzmocniony akumulator Uruchom Bike - również do systemów start stop
  • sobota, 04 kwiecień 2020

  Start Stop w motocyklach i skuterach? Tak, na rynkach azjatyckich coraz więcej jednośladów wyposażona zostaje w system start stop. System start-stop w skuterach i motocyklach samodzielnie rozpoznaje zatrzymanie pojazdu i na określony czas dezaktywuje silnik. Zostaje on samoistnie uruchomiony po odkręceniu rączki od gazu. System ten poprzez analizę naszego ruchu zatrzymuje lub uruchamia jednostkę w taki sposób, aby nie było żadnych niedogodności dla kierowcy.

  Odsłony: 2583 Czytaj więcej
 • Porównanie akumulatorów Optima
  • wtorek, 19 wrzesień 2017

  Akumulatory Optima, mają bardzo mały opór wewnętrzny, co przekłada się na większą moc startową akumulatora i lepsze charakterystyki ładowania. Dzięki zwartej budowie wewnętrznej, akumulatory Optima są odporne na wibracje i znajdują zastosowanie wszędzie tak, gdzie zwykłe akumulatory nie dałyby sobie rady: 4x4, maszyny budowalne. Poza tym zmniejszone wibracje minimalizują utratę aktywnej powłoki płytek, a w rezultacie oznaczają mniejsze straty energii i dłuższy okres żywotności akumulatora.

  Odsłony: 3274 Czytaj więcej
 • Akumulator Uruchom Silver- potrafią zaskoczyć swoją wytrzymałością
  • wtorek, 28 styczeń 2020

  Zamysłem powstania tej linii był jej montaż w samochodach europejskich. Dzięki zastosowaniu specjalistycznych podzespołów, możemy liczyć na eliminacje ryzyka wystąpienia wady fabrycznej. W akumulatorach tych zastosowano nowoczesną płytę, której podstawę działania stanowi stop wapnia. Akumulatory Uruchom Silver, potrafią zaskoczyć swoją wytrzymałością, odpornością na wszelkie warunki atmosferyczne. Dokładając do tego idealne parametry techniczne oraz zastosowanie bardzo dobrych podzespołów otrzymujemy naprawdę dobry akumulator, który da sobie radę z wilgocią oraz wahaniami temperatury.

  Odsłony: 2940 Czytaj więcej

Nowości na rynku prostowników

 • Ładowarka Stef-pol EST-518 24V 12,5A
  • wtorek, 03 październik 2017

  Ładowarka Stef-pol EST-518 24V 12,5A - przeznaczone są do samoczynnego ładowania akumulatorów bezobsługowych, żelowych i ołowiowo – kwasowych o napięciu 24V i pojemności 34 ÷ 120Ah. Ładowanie akumulatorów tymi ładowarkami gwarantuje pełne naładowanie akumulatora jak i przedłużenie jego żywotności. Ładowarki EST od innych ładowarek wyróżnia to, że po osiągnięciu właściwego napięcia przez akumulator układ nie rozłącza ładowarki, od tego momentu na akumulatorze podtrzymywana jest stała wartość napięcia, jest to korzystne dla akumulatora. Ładowanie akumulatorów tą ładowarką spełnia oczekiwania użytkownika jak i producenta akumulatorów.

  Odsłony: 3209 Czytaj więcej
 • Ładowarka Stef-pol EST-524 12V 30A
  • wtorek, 03 październik 2017

  Ładowarka Stef-pol EST-524 12V 30A - Automatyczna ładowarka EST przeznaczona jest do samoczynnego ładowania akumulatorów bezobsługowych, żelowych i ołowiowo-kwasowych o napięciu 24V i pojemności 74 ÷ 400Ah. Zaletą i wyróżnieniem ładowarki automatycznej EST jest to, że po osiągnięciu właściwego napięcia przez akumulator układ nie rozłącza ładowarki, od tego momentu na akumulatorze podtrzymywana jest stała wartość napięcia. Ładowanie tymi ładowarkami zapobiega intensywnemu gazowaniu akumulatora przedłużając jego żywotność.

  Odsłony: 3256 Czytaj więcej
 • Ładowarki CTEK
  • środa, 20 wrzesień 2017

  Jest to najlepszy w Europie model ładowarki do akumulatorów, trzykrotny laureat nagrody "Best in Test, używany przez najważniejsze firmy motoryzacyjne, jako podstawowy model ładowarki stosowanej w ich pojazdach. ŁadowarkiCTEK są zalecane do wszystkich rodzajów akumulatorów kwasowo-ołowiowych, w tym elektrolitowych, bezobsługowych, żelowych, wapniowo-wapniowych oraz AGM.

  Odsłony: 3113 Czytaj więcej
 • Ładowarka Stef-pol EST-513 36V 2,5A
  • wtorek, 03 październik 2017

  Ładowarka Stef-pol EST-513 36V 2,5A - przeznaczone są do samoczynnego ładowania akumulatorów bezobsługowych, żelowych i ołowiowo – kwasowych o napięciu 36V i pojemności 17 ÷ 30Ah. Ładowanie akumulatorów tymi ładowarkami gwarantuje pełne naładowanie akumulatora jak i przedłużenie jego żywotności. Ładowarki EST od innych ładowarek wyróżnia to, że po osiągnięciu właściwego napięcia przez akumulator układ nie rozłącza ładowarki, od tego momentu na akumulatorze podtrzymywana jest stała wartość napięcia, jest to korzystne dla akumulatora. Ładowanie akumulatorów tą ładowarką spełnia oczekiwania użytkownika jak i producenta akumulatorów.

  Odsłony: 2791 Czytaj więcej

Dobierz akumulator min

Kupno akumulatora może i specjaliście w tej dziedzinie przysporzyć wielu problemów. Ilość marek produkujących akumulatory potrafi szokować. Wiadomo, że ile osób, tyle opinii. Jeżeli chcesz poznać rzetelne, sprawdzone informacje oraz poznać zdanie fachowców w dziedzinie akumulatorów jesteś we właściwym miejscu! Na portalu oprócz tego, jaki akumulator czy prostownik będzie dla nas najlepszy dowiemy się, które sklepy są najbardziej profesjonalne i zawsze służą fachową poradą. Jesteśmy tu po to by kupno nowego akumulatora i prostownika było proste i możliwe w najkorzystniejszej na rynku cenie.

jaki akumulator

Kontakt z Redakcją

Email.: info(at)akustrefa.pl

Tel.: 574 114 005

NIP PL6652807743